| LPCTSTR a întrebat:

Mai are cineva probleme cu Yahoo şi TPU?
De la o vreme nu mai primesc absolut niciun email de la TPU prin Yahoo, ceea ce mi se pare extrem de ciudat având în vedere că după ce am schimbat adresa de Yahoo cu una de Gmail am primit mailurile (de la TPU) instant.
Mai exista şi problema, acum câteva luni, că primeam mailuri abia după câteva ore. Acum câteva zile am realizat că nu mai primeam absolut niciunul (prin Yahoo; după câteva săptămâni de aşteptare).
Şi totuşi, care ar putea fi cauza?

15 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intrati in setarile voastre personale toti care aveti asemenea probleme si verificati adresa de e-mail si restul setarilor de acolo!
Totodata, verificati si casuta de e-mail, daca mesajele TPU nu va intra la Spam (nedorite).

| LPCTSTR explică (pentru Bula):

Verific Yahoo constant si nu vad absolut nimic.
Sa inteleg ca tie nu ti se intampla nimic?

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Bula):

Doar cu bormasina rotopercutoare nu am incercat; in rest, nimic nu a rezolvat necazul.

| Bula a răspuns (pentru LPCTSTR):

N-am observat vreo problema deosebita cu mail-urile.
Primesc regulat instiintarile selectate la setarile profilului meu.

| LPCTSTR explică (pentru Bula):

Sa nu-mi spui acum ca TPU nu face probleme "preferatilor" caci nu te cred.

| Bula a răspuns (pentru LPCTSTR):

Spun doar ca, cel putin eu, nu am avut probleme in ultimele 2 luni, conform setarilor mele... happy

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Si eu ma confrunt cu aceeasi situatie; nu esti singur in galaxia aceasta oropsita.

| LPCTSTR explică (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Am crezut că problemele vin de la Yahoo dar încep să cred că developerii şi-au băgat nasul în sistemul de mailuri si l-au stricat.
Să văd acum dacă se vor juca şi cu Gmail căci cu Yahoo au făcut-o deja.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LPCTSTR):

:'( Nici Gmail nu pot accesa, de aprox. 2 luni. Soros, sau Erdogan sunt vinovati.winking laughing :'( poate o fi Putin care vrea sa il oftice pe Trump!? laughing

| Lostlyric a răspuns:

Ceva probleme sigur sunt. Eu primesc notificările pe cont de gmail, însă nu mai pot șterge raspunsuri. Nu mai primesc confirmări. Și asta se întâmplă deja de vreo două luni.
Da, știu, nu am venit cu nici o soluție. Dar poate ajută știind că și alții îi înjură...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu am mai primit pe Gmail nimic de câteva săptămâni.

| LPCTSTR explică (pentru anonim_4396):

Ca solutie de moment.
De curiozitate, ai creat contul TPU cu Gmail?

| anonim_4396 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Da.

| LPCTSTR explică (pentru anonim_4396):

Ok, treaba devine foarte ciudata.
Trist este ca am trimis un raport despre asta... din pacate n-am primit niciun mail rolling on the floor

| LPCTSTR explică (pentru LPCTSTR):

Oh my.
Ghici de la cine am primit un mail pe Yahoo. Da, TPU si raportul meu.
Interesant, se zice ca se va testa insa nu am nicio garantie ca se va si rezolva.
Oare schimbarea adreselor la aparitia problemelor ar rezolva treaba?