| DavidAntonio a întrebat:

Salut TPU! Mi-am cumparat acest TV 58PUS7505/12. Acesta nu memoreaza programele tv. Daca il inchid pentru 5 minute, iar apoi il deschid nu mai are niciun canal si trebuie sa-i dau din cautare canale. Stie cineva ce e de facut?

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai grija ca, dupa scanarea si gasirea programelor apasa butonul OK.
Daca doar revii in meniul anterior, atunci nu se memoreaza canalele.
Citeste atent procedura (in manual sau in "Help").

| DavidAntonio explică (pentru Bula):

Eu am apasat OK de fiecare data

| Bula a răspuns (pentru DavidAntonio):

Citeste procedura exacta si noteaz-o pas cu pas!
Daca nu reusesti nicicum, atunci mergi si intreaba vanzatorii!

| NLS a răspuns:

Https://www.download.p4c.philips.com/......fu_ron.pdf

Incearca sa dezactivezi actualizarea automata a canalelor,
Si repeta procedura.

| untu a răspuns:

Citeste cu atentie manualul de utilizare a tv-ului, repeta citirea pana sa intelegi foarte bine, apoi fa asa pas cu pas dupa ce scrie acolo!