| Floreenofficial a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop si l-am conectat la internet prin intermediul cablului de la computer (am net de la rds prin modem)si ma intrebam ce trebuie sa fac ca sa am internet oriunde m-as duce cu laptopul fara cablul si modemul ala ca asa chiar nu se poate, ocupa prea mult loc, n-am unde sa le pun, se mai si strica etc.Trebuie sa ma duc la firma mea de net, costa mult, ce trebuie sa cer?

Multumesc anticipat si fundita! :* >big grin

Răspuns Câştigător
| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Dap, cumperi router wi-fi happy Preturile sunt cam de la 80lei in sus tongue
Sau gasesti vreo conexiune wi-fi neprotejata (cand dai click pe calcularorul ala cu un fir de langa volum, iti apare o lista, conexiunile wi-fi neprotejate sunt alea cu un lacat micut si galben)
Eu totusi am impresia ca ce ai tu e router, insa poate n-o fi WI-FI, vezi daca are niste antenethinking daca nu poti merge la rds sa iti ofere router wi-fihappy In plus, la rds iti dau gratuit stick din ala pentru net, ca sa poti sa stai pe mess si din baielaughing

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Trebuie sa te duci mai intai la magazin sa cumperi un ROUTER WI-FI, uite asa arata: http://live.emag.ro/......GL--r21406 si apoi ii chemi pe cei de la RDS sa-ti faca configurarea la router si gata-->ai semnal WI-FI (wireless) in toata casa, oriunde te-ai afla! Bafta!

| n3bunatica a răspuns:

Poti sa obtii net prin wifi dar e mai complicat pentru ca trebuie sa spargi parole pentru cei care au net cu parola.dar netul de la rds(modem) este foarte bun. poti sa il folosesti acolo unde are semnal rds