| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumpărat un Vodafone Smart Mini și am vrut să-mi downloadez niște jocuri. Am intrat pe Google Play și mi-a scris așa: Doriți să adăugați un existent sau să creați unul nou? Indiferent dacă dau EXISTENT sau NOU începe să se conecteze WI-FI-ul și îmi apar mai mulți acolo. iar dacă dau pe ei îmi zice să pun parola. Tata, pe cartela lui avea net, așa că am luat-o și am pus-o în telefonul meu, dar la fel arată. Dacă cu cartela lui tata de pe telefonul meu dau pe Google să scriu ceva, nu merge, în schimb, de pe telefonul lui merge... Vă rog, help!
FUNDĂ.

Răspuns Câştigător
| faranume123faranume a răspuns:

Nu merge internetul pentru ca trebuie sa te conectezi la datele mobile(net de pe cartela)
Mergi la setari>retea>dezactiveaza Wifi si Activeaza date mobile sau fa "slide" in jos pe ecran ca sa iti apara notificari, iar apoi dai la date mobile...

Si bineinteles ai nevoie si de un cont Google.

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru faranume123faranume):

Tata e pe abonament...

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru faranume123faranume):

Am făcut cum ai zis tu și a mers, numai că acum am dat click pe Magazin Play și aștept de 5 minute să se încarce, e normal?

| faranume123faranume a răspuns (pentru Aaadddrrriiiaaannn):

Probabil e semnal slab...Dar oricum, nu e o problema.Bine ca merge

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru faranume123faranume):

Încă se mai încarcă. Dacă vreau să scriu ceva acolo, merge, numai că nu pot da SEARCH... cât trebuie să aștept?

| faranume123faranume a răspuns (pentru Aaadddrrriiiaaannn):

Atunci ceva nu e bine...Ce iti apare pe ecran in timp ce astepti?

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru faranume123faranume):

Ca pe PC, când intrii spre exemplu pe Facebook ți se încarcă o rotiță mică, așa e și aici. Am dat să folosesc cu Chrome și m-a dat pe google, am scris magazin play și am intrat acolo. e bine?

| faranume123faranume a răspuns (pentru Aaadddrrriiiaaannn):

E bine...dar de acolo iti merge?

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru faranume123faranume):

Da, am scris subway surfers și am dat acolo. iar după mi-a spus să mă conectez cu yahoo.com, nu pe gmail, am băgat yahoo.com și am scris parola de la Google, și cică e incorectă. am scris parola de la yahoo.com ( mess ) și asta e incorectă...

| faranume123faranume a răspuns (pentru Aaadddrrriiiaaannn):

Da la setari, la conturi si vezisa ai acolo Contu' de la googledaca nu ii, il bagi

Apoi intra pe Magazin play de aici : https://play.google.com/store?hl=ro si te loghezi cu contul' tau (ala de pe telefon) si cauti aici ce aplicati vreai, dai pe ele si apoi dai instalati...o sa instaleze pe telefon...

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este vorba de contul Google. Daca nu ai cont nu poti intra pe Google Play(Magazin Play)si sa descarci aplicatii. Daca ai iti introduci datele pe care le ai. Daca nu ai iti faci cont.

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru darrio2007):

Păi când dau la cont nou îmi apare WI-FI pe ON ( era pe OFF ) și... apar ăia care au rețele de WI-FI. cum fac cont?

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru Aaadddrrriiiaaannn):

Contul de google ti-l poti face de pe PC.intrii pe google si iti creezi un cont nou, iar acea adresa de mail (xxx @gmail.com) va fi email-ul cu care te conectezi la google play.

| IonutGaby a răspuns:

Salut.Ca sa descarci de pe Google Play trebuie sa ai cont google(iti poti face de aici https://accounts.google.com/SignUp)
Daca telefonul are android atunci poti incerca programul Mobogenie(doar daca ai android pe telefon merge)
Aici gasesti orice aplicatie, jocuri, poze, etc.

| faranume123faranume a răspuns (pentru IonutGaby):

Da dar si Google Play este tot pentru android.

| faranume123faranume a răspuns:

Dar pe altceva merge netu' cum ar fi pe youtube sau ceva?

| Aaadddrrriiiaaannn a răspuns (pentru faranume123faranume):

Da. merge, youtube tot. am reușit, am instalat și acum mă pot juca, mersi mult, dacă e ceva poate-ți mai dau un mesaj. fundă, mersi încă odată.