| StoienicăSorin a întrebat:

mi-am luat ieri un s4 si am o problema cu el... bateria ma tine foarte putin si nu stiu de ce...( luminozitatea o tin scazuta inchid mereu aplicatiile am grija de el ) imi puteti spune de ce ma tine atat de putin max 5-6 ore

6 răspunsuri:
| ColorBubbles a răspuns:

Trebuie sa il formatezi mai intai. ai facut asta?

| gelu1970 a răspuns:

Un mare lot de s4 au iesit din fabrica cu baterii defecte. in vest clientii au fost chemati, si cei ce aveau telefoane din respectivele loturi, li s-au schimbat bateria, fara vreun cost aditional. cazul tau....nu il stiu.
bafta.

| Panteraa a răspuns:

Ai lasat bateria la incarcat 12 sau 24 (nu mai stiu sigur cat era) de ore? Daca nu trebuia sa o faci...

| StoienicăSorin explică:

Nu... cum se formateaza?

| K0sti a răspuns (pentru StoienicăSorin):

Nu trebuie formatat nimic, nu te mai lua dupa toti! Ia citeste aici: http://www.epasystems.ro/incarcarea-acumulatorilor/

| fl0rin12 a răspuns:

Daca l-ai luat nou trebuie sa-l formatezi adica cand il incarci il tii 24 de ore, Trebuie sa faci asta de 3 ori. daca te joci mai multe jocuri bateria scade mai repede decat daca te ai juca unul singur sau ai prea multe aplicatii chiar daca nu le pornesti