| LeGeNdaRy a întrebat:

Mi-am luat niste casti Microsoft LX-1000 LifeChat. Sunt noi, insa exista o problema. Bag castile acolo unde trebuie, se aude in casti, insa microfonul nu merge. Ce este de facut? (am dat 68 de lei pe casti... ar trebui sa mearga la banii astea).

2 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Esti sigur ca au microfon?

Difuzoarele se baga in jack-ul audio verde, iar microfonul in cel rosu.

Mai verifica o data jack-ul audio... iar daca castile au microfon, ar trebui sa aiba 2 mufe la capatul firului, una verde si una rosie.

Si intra in driverul de la placa audio sa vezi daca este activat microfonul.
Sau da click dreapta pe acel difuzor din task bar de la Windows si apoi pe "Recording Devices" si vezi daca apare acolo mic-ul.

Bafta!winking

| introduaicinumele a răspuns:

PS: am vazut si casti de 200 de lei fara Microfon... daca vrei microfon calumea i-ati unul de birou, sau unul care se prinde de tricou.