| AlexIonut2013 a întrebat:

Nu se aude microfonul la skype am incercat si la cea rosie si la cea albastra dar acelasi lucru zice ca nu detecteaza microfonul app castile sunt noi chiar azi le-am luat si nu cred ca au probleme ca mi-a mai facut asa si la castile anterioare sunetul merge perfect dar microfonul nu il detecteaza ( am casti cu microfon daca ajuta laceva)

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Lasa mufa la cea rosie. verifica la setariile skype-ului volumul microfonului.sau din setari la pc. itiva merge sigur

| GabrielStn a răspuns:

Verifica setarile cu atentie la Skype, dar poate iti lipseste driver-ul de sunet. In cazul in care nu il ai, il poti descarca de pe pagina producatorului placii de baza. Bafta!

| AlexIonut2013 explică (pentru GabrielStn):

Am driver-ul de sunet pentru ca inainte mergea microfonul dar de la un timp pff.

| AlexIonut2013 explică:

Deci cum am zis nu detecteaza microfonul zice,, Not plugged in'' ceva gen ceva sa umblu pe la setari un video ar fi de ajutor sau niste explicatii amanuntite. FUNDA pentru cel mai bun raspuns!