| L0ly a întrebat:

Mi-am luat o pereche de casti pioneer cam acum 3-4 luni. Am observat de la un timp (2 luni si ceva) ca in casca dreapta se aude un zornait cand misc capul. Ca si cum o biluta ar fi inauntru. Mentionez ca nu le-am scapat pe jos sau sa le fi lovit. Ma gandeam sa le duc la reparat caci sunt in garantie, dar nu mai gasesc foile cu garantia. De precizat ca zornaitul se opreste din cand in cand pentru o perioada de 1-2 zile, dupa care apare dinnou. Zornaitul nu s-a mai oprit de ceva timp. Daca cineva a intampinat o problema asemanatoare, as aprecia daca m-ar ajua. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| awspam a răspuns:

Pff naspa sad nu e de la placa audio? poate rulezi un progam care produce sunete aiurea... chiar e de la ele? adica din interior? aiurea daca nu au cazut altceva ce poate sa fie?

| L0ly explică (pentru awspam):

Nu este problema de la placa audio ca se aude chai si cand castile nu sunt bagate in nici un aparat. Da este din interior, si chiar acum, in timp ce am scris acest mesaj, zornaitul nu se mai auzea. O sa apara peste 1 zi sau 2.