| DanielVălean a întrebat:

mi-am luat o placa video de curand si nu stiu unde trebuie montata la pc... Am o banuiala, trebuie montata langa procesor in slotul acesta albastru? http://postimg.org/image/qabvvai3l/

Ajutor, dau funda!

Răspuns Câştigător
| Mitrutz_Mitrut_1997 a răspuns:

Da, acolo vine montata!
Celelalte doua slot-uri sunt pentru memoriile RAM!

10 răspunsuri:
| Korrawi a răspuns:

Dupa cum zice si manualul de aici
ftp://europe.asrock.com/manual/H61M-DGS.pdf
ala e slotul PCI-Express (banuiesc ca si placa video e PCI-Express). Acolo se monteaza. Vezi sa legi si alimentarea suplimentara, daca are placa asa ceva. (8 pin/6 pin)

| K0sti a răspuns:

Grav...

| DanielVălean explică (pentru K0sti):

Ce e grav?

| K0sti a răspuns (pentru DanielVălean):

Grav ca pui o astfel de intrebare!

| DanielVălean explică (pentru K0sti):

Pai daca nu stiu ce vrei sa fac? Ma poti ajuta?

| K0sti a răspuns (pentru DanielVălean):

Pai ce sa faci, sa studiezi manualul placii de baza! Nu crezi ca e mai simplu decat sa pui intrebari din astea aiuristice! Zic si eu! De ce or face producatorii manuale?

| danutzu96 a răspuns:

Da acolo trebuie montata.

| RaduTN a răspuns:

Nu trebuie montată acolo. Ai nevoie de puți scotch și treci la treabă. Pui placa video pe partea dreaptă a desktop-ului și o lipești cu scotch. Simplu!

Serios acuma, unde se montează o placă video? În ce slot intră? Cumva PCI-Express? Oricum nu ai cum să o montezi în alt loc doar într-un singur slot poate intra.

| DanielVălean explică (pentru RaduTN):

Da, e PCI-Express

| RaduTN a răspuns (pentru DanielVălean):

Deja ți-ai răspuns singur la întrebare. happy