| HeHe11 a întrebat:

Mi-am uitat parola de la contul meu de Apple, el terminandu-se in "@yahoo.com".Am dat sa primesc prin email parola dar problema e ca nu primesc acel e-mail de la Apple.Cauza este ca email-ul meu se termina in "@yahoo.ro".

Intrebarea mea finala este: Cum schimb adresa mea de email din "@yahoo.ro" in "@yahoo.com"?

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Creând o alta pe Yahoo.com, iar folosind funcția de redirecționare a mesajelor primite pe de exemplu user@yahoo.com, funcție disponibilă în setările adresei de mail pe user@yahoo.ro, vei putea primi mesajele trimise la adresa de yahoo.com direct pe cea actuală pe yahoo.ro.Succes

| suntserios a răspuns (pentru DeyCj):

Problema in ceea ce ai zis tu e ca odata ce exista user@yahoo.ro nu ii va permite sa isi faca user@yahoo.com

User id e unic.

| DeyCj a răspuns (pentru suntserios):

Așa este, de asta i-am recomandat să creeze o adresă pe domeniul yahoo.com cu forward automat al mesajelor pe adresa curenta făcută pe yahoo.ro.La mine a funcționat cu succes această treabă, ca drept dovadă că prinesc mesajele de pe vechea adresă de pe yahoo.com pe adresa curentă pe yahoo.ro, care e identică cu cea de..com numa domeniul diferă(yahoo.ro)

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci, practic la Apple ti-ai facut cont cu o adresa gresita si nu poti schimba in.ro in.com

| raMLesS a răspuns:

Păi nu contează,.com,.ro, e aceiaşi chestie, scrie yahoo.com.

| suntserios a răspuns (pentru raMLesS):

Nu e deloc acceasi chestie. Daca mail-ul a fost facut pe serverul.ro adresa de mail de pe.com nu va fi niciodata valida.

| raMLesS a răspuns (pentru suntserios):

Eu când imi scriu adresa si fac cont pe ceva, nu contează dacă pun.ro sau.com, e-mail tot primescc.