| MrDory a întrebat:

Mi s-a blocat tableta Allview ax3.Am pornit un joc si sa innegrit ecranul.Am incercat sa tin apasat pe butonul de deblocare dar nimic.Am scos cartea microSD si sa luminat ecranul si e pornit meniul, dar orice apas nu merge.Am auzit ca poti baga un ac in gaura de restart. Tableta mea are 2 gaure mici in care incape dar un ac.Am incercat sa bag un ac in amandoua dar nu merge.Nu stiu ce sa fac.E blocata de vreo jumatate de ora si nu reactioneaza orice as face.

2 răspunsuri:
| ClimateZone a răspuns:

Vezi daca acea "gaura" are inscriptionat si cuvantul "Reset", altfel cu siguranta ai lovit alta gaura.

In orice caz, acel reset nu face mare lucru. Sfatul meu: Intreaba un profesionist pentru ca problemele pot fi multiple.

| Vikto_Maria_1998 a răspuns:

Tine mai mult cu acul sau o scobitoare si o sa se restarteze :p, cel putin am patit si eu asa doar ca tableta este speed city.