| TheFootballPlayerAndrey a întrebat:

Momentan am in PC un procesor Intel Core 2 Quad Q6600, 2.4 GHz si o placa video Gigabyte nVidia GT 730, 2GB GDDR5. Cineva mi-a spus ca placa video face bottleneck la procesor, fiind mai slaba decat acesta. Eu sunt de parere ca nu este cazul de bottleneck, si chiar daca ar fi, eu zic ca ar fi din cauza procesorului. Daca cineva se pricepe la asta, il rog sa lase un raspuns aici. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Placa video nu face bottleneck la procesor, poate invers, procesorul face bottleneck la placa video.
Oricum, nu cred ca e vorba de asa ceva la componentele alea, stai linistit.

1 răspuns:
| Gabitzu246 a răspuns:

Q6600 este unul dintre cele mai bune procesoare fabricate vreodata de Intel, in legatura cu bottleneck... nu ai treaba, nu face deloc stai linistit.