| anonim_4396 a întrebat:

o parere despre acest pc?

http://www.amazon.co.uk/......ref=sr_1_4 s=computers&ie=UTF8&qid=1396991544&sr=1-4

e "foarte" bun pentru jocuri? se merita la banii aia? astept parerea la mai multi, mersi anticipat

dupa ce dati click pe link dati la jumatatea paginii, aveti mai multe detalii

17 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu iar întrebarea asta...happy whistling
Da este bun dar numai pentru gaming, așa cum îți explicam. happy Succes

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Stiu lupule ca miai raspuns si in privat, dar voiam sa vad si raspunsurile la altii big grin stii vorba aia unde 2 puterea creste, asa si raspunsu laughing

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Perfect de acord.La cât costă jucăria nici o a cincea părere nu strică.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Mai mult ma intereseaza daca e zgomotos, dracu stie poate cineva aici a avut sau are sau are un prieten care are, dracu stie, acolo in comenturi se tot plange lumea ca e zgomotos, si sunt curios daca e, pe youtube m-am uitat, si nu mi se pare dar cand ma gandesc... de ce sor plange toti nu stiu

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi hai să ne gândim oare cum sună un pc cu 4 ventilatoare pe el, din care unul posibil de 120MM la peste 2000rpm.
Trebuie să îl pornești cu parul sau cu telecomanda din camera cealaltă ca ți frică să stai lângăel când pornește laughing. Deci face un pic ca avionu, dar dacă ai căști se rezolvă. whistling
Așa îs cam. toate Pc-urile astea hobride ce au calitați de workstation dar adaptate la gaming.

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Mersi de "incurajare" prietene, poate asa ma ajuti si pe mine cu te am rugat in ultimul pm laughing

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Da da.Nu te-am uitat.Nu promit da încerc să te rezolv mâine.Nu am reținut bugetul exact dar încerc să mă încadrez în 7-800 Lire.
Se poate și mai rău.Să auzi un server de ăla mare ce fain face :-".Sau ca tacâmu să îi fie complet îi poți adăuga așa ceva în loc de hard discul ce îl are:
http://www.amazon.com/......ref=sr_1_1 ie=UTF8&qid=1397338135&sr=8-1&keywords=Wd+10000rpm
:-"

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

Uite lupule aici https://www.youtube.com/watch?v=WQcaSzzHa9M
e acelasi pe care am pus ochii, nici macar nu se aude cum naiba e posibil?

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Că vorbește pe fundal probabil.Se aude dar nu să te scoată afară din casă serios vorbind.Desigur când e rece.În full load nu știu cum va fi treaba când toate ventilatoarele lurcrează la capacitate maximă ca sistemul să fie ventilat corespunzător, dar nici atunci nu va face mai mult decât un foșnet mai ca o rafală de vânt mai puternică ce poate devenii stresantă mai ales dacă te concentrezi la munca ce o faci pe PC și probabil de aia îl consideră zgomotos. Oricum nu are cum să fie mai zgomotos decât un server rakabil.

| DeyCj a răspuns (pentru DeyCj):

Adică așa:
http://www.youtube.com/watch?v=-0YvNeRY5nc
:-"

| anonim_4396 explică (pentru DeyCj):

rolling on the floor zici ca e lamborghini, in viata mea nu am auzit asa ceva
oricum am vazut ca hdd nu e cine stie ce, dar pentru cateva luni bune o sa-l las pe ala, deja pc e scump si mai trebuie si windows pe langa, imputiti aia de la Microsoft nu stie sa dea win si de 32 si 64, cumperi ca prostu de 32 si dupa daca iei altceva mai bun, mai dai ca bou bani si pentru unu de 64 de biti, nenorociti

| DeyCj a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta știam de mult, numa românii ridică în slăvi Microsoft-ul ca cica au cele mai performanre sisteme de operare.Real doar porcării cmeciale, nesigure si de calitate proastă. încă un motiv în plus entru care nu folosesc Wingoz ci un derivat propriu de Ubuntu Linux :D
La noi este Windows pe 64 de biți cam la 5-600 Ron. Windows 7, si la o diferența de 2-10 lei Wingoz 8 pro.
Este și pe Amazon văd că:
http://www.amazon.com/......ref=sr_1_2 ie=UTF8&qid=1397340901&sr=8-2&keywords=Windows+7
Diferența e că nmai la noi se fură licențele de Windows la scară industrială din inconștiență sau scuza clasica ca nu sunt bani...în fine.
Cu Proliant-ul ăla.Să auzi 4 de-alea că funcționeaza în full load.Numa cu căștile stai lângă ele.Am pătit-o la o mentenență la o firmă ce avea a șa ceva. :-"

| alinaalin955 a răspuns (pentru DeyCj):

Un ventilator cu cat este mai mare cu atat face mai putin zgomot.
Zgomotoase sunt ventilatoarele mici.

| DeyCj a răspuns (pentru alinaalin955):

Știu. happy.

| 0rlando a răspuns:

Nu e bun pentru jocuri, e extraordinar de bun!
Cu zgomotul, nu-i problemă, ori îi pui un fan controller și reglezi turațiile cum ai chef, ori îi pui răcire cu apă.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Eu îți recomand să îl iei arată și pare foarte bun.
Bye!winking

| Ommmmmffffffgggggg a răspuns:

E pc pentru jocuri se vede, dupa toate capacitatile lui.