| MihaelaDart a întrebat:

Pana anul trecut se putea edita pe Facebook ziua onomasticii, acum nu mai o observ. Ma puteti ajuta sa o gasesc? Daca mai exista si pe la voi...!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Am observat și eu că cei de la Facebook schimbă mereu designul, fie elimină, fie adaugă ceva în plus. Se încearcă îmbunătățirea platformei (in felul lor, nu intr-al nostru), iar uneori chiar o dă în gropi.
Scrie-le un mesaj la "Raportează o problemă" și solicită să repună functia "Name Day". Poate că dacă sunt mai multe solicitări, se mai gândesc... Probabil că ei nu au considerat-o necesară, ei nesărbătorind aceste zile.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand te duci pe data iti apare butonul "Editeaza". Altfel nu-l vezi.

| MihaelaDart explică (pentru Salontanul):

Stiu, dar mai era o sectiune pe langa cea de ziua de nastere si ziua onomastica si pe asta nu o mai vad.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred că îmi amintesc de functia "NameDay"...
Dacă folosești noua versiune, încearcă să treci din nou la cea veche și poate că ai success. În versiunea actuală, nu apare deloc, ți-o spun sigur.

| MihaelaDart explică (pentru floresdemayo):

Sunt pe versiunea veche, nu am schimbat-o cu cea noua pentru ca nu mi-a placut grafica big grin. Inseamna ca iar au facut modificari sad si au eliminat-o.

| MihaelaDart explică (pentru floresdemayo):

Mulțumesc pentru sugestie!

| floresdemayo a răspuns (pentru MihaelaDart):

Am observat și eu că cei de la Facebook schimbă mereu designul, fie elimină, fie adaugă ceva în plus. Se încearcă îmbunătățirea platformei (in felul lor, nu intr-al nostru), iar uneori chiar o dă în gropi.
Scrie-le un mesaj la "Raportează o problemă" și solicită să repună functia "Name Day". Poate că dacă sunt mai multe solicitări, se mai gândesc... Probabil că ei nu au considerat-o necesară, ei nesărbătorind aceste zile.