| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Pc-ul tatalui meu are niste probleme... uneori face dungi orizontale albe verzi albastre si se vede super urat mai are si momente cand e normal si nu apare nimic nu stiu de ce. Cum pot detecta aceasta problema?

4 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Posibil sa fie placa video.

| Shammal a răspuns:

Creca de la monitor e; daca e din cablu cand apare misca de el acolo unde intra in pc si invers si daca are vreun efect de acolo ar fi daca nu monitorul.

| Dante30 a răspuns:

Buna dimineata happy!
Ori placa video e pe moarte si trebuie schimbata in curand, ori cum au spus si ceilalti, cablul de se conecteaza de la carcasa la monitor e miscat/nu e introdus cum trebuie, e prea folosit, s-a subtiat un fir in el etc, incearca s-a conectezi alt cablu in afara de asta de il folosesti si daca numai are nimic cablul era, sau cheama un prieten care se pricepe sa se uite la placa ta video, in caz ca nu vrei sa te plimbi si sa dai bani pe la service.

| DamianTPU a răspuns:

Buna Dimineata! Shau happy
Sper ca te referi la Monitor.
Incearca sa il conectezi / pui mai bine firele de la monitor si pc. Am si eu probleme din astea. happy
Sau. Daca nu merge. Te poti duce la un service. Multi bani nu iti va lua.
Sper ca ti-am fost de ajutor. happy