| marius101 a întrebat:

Pot folosi telefonul in avion? Am pe el mod avion.

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

In principiu nu ai voie, si daca te vad insotitorii de zbor te pun sa-l inchizi, nu stau ei sa se gandeasca la mod avion sau nu. asta pentru jocurile din telefon, ca oricum semnal de telefon/net nu ai la altitudinea la care zboara avionul happy

Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Eu stiu ca nu ai voie sa folosesti telefonul in avion.

| TheBlueWolf a răspuns:

NU MAI FOLOSITI TELEFOANE IN AVION.Eu am cunostinte in aeronautica ba chiar am asistat la multe asamblari si dezasamblari deci stiu aproape toate functiile unui avion. Se creeaza interferente, s-au intamplat cazuri in care s-a aterizat de urgenta din aceasta cauza. Traiti si fara telefoane. Modul avion este creeat special pentru a impiedica primirea apelurilor cu pricina dar cel mai bine este sa fie inchis.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ai voie sa il folosesti la decolari si aterizari. In timpul zborului poti sa il foloseste pentru poze, filmat, jocuri in mdoul avion. La fel e si cu laptopul.

| kbej a răspuns:

Daca ai activat mod avion el isi sterge tot ce apartine de semnale!

| gabi13579 a răspuns:

Pana acum nu existau telefoane performante asa ca erau atasate de scaunele avioanelor, dar acum ele s-au desfiintat si iti poti folosi telefonul tau.
funda?

| ExpertCompanyGroup a răspuns (pentru gabi13579):

Si eu spun ca depinde, eu am folosit telefonul in avion (am filmat) si nu mi s-a spus nimic. Bine, aveam modul avion pornit (oricum nu ai semnal la inaltime) dar nu a intrebat nimeni nimic. Acum probabil depinde de companie, insotitori de zbor, genul de oameni etc. Eu spun incearca si daca ti se spune, inchizi si gata. Nu te arunca din avion, crede-ma tongue

| olecs a răspuns:

DEPINDE! intreba si tu un steward. funditaAA? smug