| serioux27 a întrebat:

Mi-am cumparat un Samsung Galaxy Note. Toate bune si frumoase. Pan` cand au aparut probleme cu bateria! Primele zile s-a comportat ok. Bateria este de-a dreptul super. Dar. cred ca l-am scos gresit de la incarcat si au aparut probleme. Acum mi se descarca bateria foarte repede chiar si cu Economisire energie activata! nu stiu ce sa fac. mi s-a spus sa reformatez bateria sau sa-l trimit in service. Ma puteti ajuta cu un sfat va rog?!

10 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

E smartphone, cat ai vrea sa te tina bateria? La toate smartphone-urile tine putin bateria.

| bortanradu a răspuns:

Mai bine il duci la reparat sa ca poate il strici si nu iti mai acopera gaarntia reparatile.

| RELIABLE a răspuns:

Daca nu au trecut 10 zile de cind l-ai cumparat poti sa-l da-i inapoi s-au sa-i schimbi bateria doar are garantie nu?
Ma-i ales daca l-ai cumparat de pe eMAG.
Iar sa-l reformatezi trebuie cum ai spus tu sa-l descarci complet sa-l lasi stins la incarcat fara sa-l aprinzi deloc(nici macar sa vezi cit e ciasul) cam 16 ore dupa aceia descarca-l complet si pune-l la incarcat inca 16 ore trebuie sa faci asta de 3 ori la rand succes.

| serioux27 explică (pentru RELIABLE):

Nu l-am cumparat de pe eMag. Este de la VDF. Si am facut exact cum ai spus tu. Dar nu 16 ore ci 14. Dupa cum m-a sfatuit cineva de la VDF. In seara asta o sa il pun a 3a oara.

| RELIABLE a răspuns (pentru serioux27):

Daca nici a treia oara nu merge trebuie sa schimbi bateria.suces

| Alex10Timisoara a răspuns:

Cand l-ai cumparat trebuia sa il lasi la formatat 24h. Daca este o problema serioasa, du-te la magaziu lor si spune-le ce ti s-a intamplat.Ei vor constata problema si iti vor da altu

| serioux27 explică (pentru Alex10Timisoara):

Problema este ca nu l-am lasat! Si am fost la magazin si au spus sa il las sa se descarce la 0% si sa il las 14 ore la incarcat. De 3 ori sa fac chestia asta. Daca nu. Sa ma duc cu el la magazin si ei il trimit in service!

| Eu_Bogdy_1998 a răspuns:

Trebe sa reformatezi bateria, cel mai bine este ca il duci la un service autorizat

| serioux27 explică (pentru Eu_Bogdy_1998):

Reformatat bateria. Asta inseamna sa o golesc pana la 0% si sa il las la incarcat minim 14 ore. Din cate stiu eu. Asa este?

| JonathanJ a răspuns:

S-a rezolvat problema? Spune-mi ce versiune de soft ai. 4.0.3, 4.0.4, 4.1.1?