Întrebare recomandată | ElectronicPieces a întrebat:

Putin ajutor va rog happy M-am conectat astăzi pe fb si am primit următorul msj :
Te rugăm să efectuezi verificarea identităţii
We’re working hard to make sure that everyone on Facebook uses their real identity.
Facebook does not allow accounts that:
Pretend to be someone else
Use a fake name
Don't represent a real person
In order to regain access to your account, please complete the following security check to verify your identity and help keep Facebook secure.

M-a pus sa identific niste poze. Iar acum ma pune sa aștept.
Mai îmi pot recupera contul?

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Sigur frate, trebuie sa recunosti persoanele din poze cine sunt ca ei sa vada ca tu esti proprietarul contului si nu este unul fals care ti-a spart parola, chestia asta s-a intamplat deoarece ori ai acceptat cereri de la perosane necunoscute ori ai dat, trebuie doar sa identifici peroanele din poze ca ei sa vada ca le cunosti si este un cont valid, mi se pare ca trebuie sa ghicesti 3, mult succes

| AndreiMadalin8 a răspuns (pentru vocea):

Da asta pentru ca cineva a incercat sa til sparga cred si mie mi s.a intamplat la fel dar eu nu l.am mai recuperat

| Timeea2002 a răspuns (pentru AndreiMadalin8):

Nu neaparat mai poate sa și-l recupereze

| Timeea2002 a răspuns (pentru AndreiMadalin8):

Nu neaparat mai poti sa ți-l recuperezi

11 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat
nu iti afecteaza cu nimic contul
ba chiar din contra

| Wukii a răspuns:

E ceva normal. Îți cere să identifici pozele prietenilor tăi. Dacă ai răspuns corect, ți-ai recuperat contul. Dacă nu, după o perioadă de timp poți să mai încerci o dată. Probabil îți va cere și numărul de telefon pentru verificare. Acum când ne creem cont de facebook trebuie să dăm numărul de telefon...

| Theo24 a răspuns:

Daca te-a pus sa astepti, e de bine

| lopidopidu a răspuns:

Ai dat add la foarte multe persoane necunoscute care au raportat ca nu te cunosc, contul ca sa fie activ din nou trebuie sa raspunzi corect la testul acela de recunoastere a persoanelor din poze. Daca nu stii cine sunt acele persoane foarte simplu te folosesti de alt cont pentru a cauta numele acelea si a verifica daca ele sunt in poze, asa vei rezolva problema asta. Daca vei gresi de 3 ori testul atunci contul iti va ramane inchis. Succes!

| zuza69 a răspuns:

Ori e vorba ca ai dat add mai multor persoane, ori ai intrat de pe dispozitive diferite pe fb... de exp initial intrii pe computerul de acasa insa ti-ai luat un telefon nou si ai vrut sa intrii si de acolo; s-a creeat un conflict de adrese si vor sa verifice ca esti u...cel mai bine lasa un numar de telefon ca, contact sa ti se trimita direct un cod prin telefon.

| IrimiaDelia50 a răspuns:

Da am patit si eu asta e doar ca sa vada daca tu esti proprietarul

| Timeea2002 a răspuns:

Desigur ai accesat ceva greșit nu te îngrijora

| andreea00deea a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie! Iti va merge din nou, doar verifica contul! Funda?