| Sergiu44227 a întrebat:

Recent am construit un pc, am pus in el un Intel i7 4790K.O placa de baza ASUS MAXIMUS VI EXTREME-Link:http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/asus/maximus-vi-ext reme/ pe chipset Intel.Intrebarea mea este:Pot sa pun o placa video cu chipset AMDpe o placa de baza cu chipset Intel? M-am gandit la asta:Gigabyte Radeon R9 290X OC WindForce--Link:http://www.pcgarage.ro/......5-512-bit/

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Da normal ca poti. Oameni buni, nu mai ganditi astfel :,, Daca am un procesor Intel, neaparat trebuie sa-mi iau o placa video nVIDIA''. Sa nu crezi ca Intel se pupa mai bine cu nVIDIA, iar amd cu sapphire, concept total gresit. Fa upgrade-ul fara probleme, merge!winking

Bft!

| Sergiu44227 explică (pentru Jipa95):

Multumesc pentru raspuns, deja am dat comanda!

| maxb a răspuns (pentru Jipa95):

E bine ca nu s-a bagat faza: Daca am placa video NVIDIA am nevoie si de procesor NVIDIA. NVIDIA din cate stiu au facut doar chipseturi (nForce)

3 răspunsuri:
| BloxxDaButcher a răspuns:

Da, nu este nici o problema.