| Marius-Andrei_Olteanu_1996 a întrebat:

recent am dat actualizare de software la telefon și gen eu aveam o aplicație care îmi arăta cât internet folosesc live. Și ea rulează în fundal dar de când am actualizarea de soft, după ce închid aplicația nu mai rulează în fundal, se închide și nu îmi apare cat internet folosesc și la fel e cu mai multe aplicații, ce as putea face sa ruleze în fundal chiar dacă închid aplicația?

3 răspunsuri:
| JustAFriend a răspuns:

Aplicatia nu este actualizata pentru noua verisune de Android.
Intra in magazin play si vezi daca a fost creata actualizarea sau mai poti incerca sa dezinstalezi aplicatia si sa o instalezi din nou

| Marius-Andrei_Olteanu_1996 explică (pentru JustAFriend):

Gen tot Android 9 am, nu știu ce actualizare a fost, asta îl aveam și înainte, ideea e ca nici messengerul nu mai rulează dacă îl închid de la fișiere recente...

| JustAFriend a răspuns (pentru Marius-Andrei_Olteanu_1996):

Incearca sa intri in setari si vezi daca ai optiunea de a selecta aplicatiile permise pentru rularea in fundal.Se poate sa fie si de la asta, eu momentan nu folosesc Android asa ca nu sunt tocmai la curent cu ultimele modificari