| Xpeedo a întrebat:

recent am vazut ca nu imi mai merg anumite site-uri... adica, ma conectez pe ele si imi zice Connection time out, ceva de genu', dar daca ma conectez cu proxy imi merge, dar se incarca mai greu (asta stiu ca e logic pentru un proxy, nu se compara cu internetul oferit de provider). Am internetul de la RCS-RDS, am sunat la ei si nu mi-au putut oferi nici o informatie legata de asa ceva. Orice idee este bine venita, am incercat toate browserele sa ma conectez gen pe: tpu.ro, mojang.com sau alte site-uri care imi dau connection timeout. Eu in general folosesc Firefox. Daca mai aveti nevoie de informatii sau alte chestii puteti sa lasati un comentariu.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Xpeedo explică:

Eu am postat intrebarea de pe un proxy, altfel daca nu eram pe proxy nici nu puteam intra pe TPU sa postez intrebarea. Dar totusi, Google-ul merge sau YouTube-ul.

| Xpeedo explică:

Multumesc de ajutor, problema a fost de la regedit, niste protocoale TCP/IP configurate aiurea, le-am configurat cu cap.

| Marinescu_Teo_1999 a răspuns:

Vezi daca ai setata ora corect!

| Xpeedo explică (pentru Marinescu_Teo_1999):

Ora la windows sau ora la router? Fii precis.

| Marinescu_Teo_1999 a răspuns:

Ora de la win