| Altair89 a întrebat:

ro!
As dori sa invat C++, dar nu stiu de unde sa incep, pe internet nu am gasit ceva concret, un ABC de la A la Z, sau cat sa te faca sa intelegi ceva.
Am destule cunostinte in PHP, si vad ca (,) cam pe aceeasi treaba ruleaza si c++, doar ca mai diferit...
Daca m-ati putea indruma de unde sa incep, si cu niste tutoriale utile, v-as fi recunoscator happy. Si putin ajutor in ce priveste compilarea aplicatiei intr-un.exe

MULTUMESC ANTICIPAT!
O zi buna.

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Http://www.cplusplus.com/doc/tutorial/

pentru compilare iti recomand pentru inceput Express Visual Studio. Are compilator intergtat nu trebuie decat sa creezi un proiect nou si sa il rulezi.

1 răspuns: