| ionucmarele a întrebat:

scuzati categoria dar am o intrebare.Cum as putea sa slabesc in jur de 8-10 kilograme.Am 13 ani si am inaltimea 1.60 si 58 de kg.Deci ce diete sa fac, cand ar trebui sa fac sport cate ore ce fel de sport etc.Cel mai bun raspuns funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Ce cauti la Tehnologie? Exista Beauty & Fashion.
2. La 13 ani te intereseaza greutatea? Du-te ma si lasa-ma cu tampeniile.

| PattyC a răspuns:

Pai am auzit ca aia care vor sa slabeasca se trezesc devreme si incep sa alerge deci te trezesti pe la 6:30. sport:atletism si nu cred ca ar fi prea bine sa tii o dieta fa doar sport dimineata si nu manca carne decat o data la o saptamana.Dar de ce vrei sa slabesti eu dupa inaltimea ta nu esti chiar grasa eu am 1, 55 si am 44 kg big grin. Funda plzzzzzz

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Eu am pus o intrebare asemanatoare cu a ta...

Cine ma ajuta cu niste sfaturi? In termen de 1 luna trebuie sa slabesc 10 kg, am 60 de kg si 1.63 inaltime. Cate kcal ar trebui sa mananc si cate sa ard prin sport... tinand cont k si metabolismul bazal arde cateva kcal pe zi? Stiu k e mult 10 kg in 30 zile dar trebuie sa slabesc urgent! Multumesc anticipat! Funda!

Raspunsul tau aici...

Raspuns castigator
Cosmin86
30 August 2012 22:17
Cosmin86 a răspuns:
Iti trebuie un arzator de grasimi, de genul lipo 6 de la nutrex. Sigur, mareste temperatura corpului, tensiunea, etc., dar ce conteaza cand vrei sa slabesti repede.

In paralel, mentine consumul zilnic la 1500 kcal, corpul tau arde peste 2000 kcal / zi, daca faci si sport arde mai mult + sportul accelereaza metabolismul.

Ca sport, cardio e cel mai bun ( alergat, inot, bicicleta ), dar minim 1 ora. Daca nu poti sa alergi o ora, alergi cat poti, apoi mergi repede pana te odihnesti, apoi alergi iar, ideea e sa nu stai si nici sa nu mergi normal, cand mergi, mergi rapid. Sau daca te duci la sala, alergi cat poti pe banda si apoi treci imediat pe bicicleta, apoi pe stepper, etc. de 4-5 ori / saptamana.

Si cel mai important : alimentatia, 4-5 mese mici pe zi, sa mentii 1500 kcal / zi.

In cazul tau nu trebuie sa iei Lipo 6... fa sport macar de 3-4 ori pe saptamana..nu consuma alimente cu o valoare kalorica ridicata
Mananca sanatos...

| PuFaRiNa007 a răspuns:

Lasale naiba de diete ca nu-s bune deloc.
Incerca sa mananci mai sanatos, sa nu mai mananci dupa ora 18:00, sa nu mai mancanci multa paine daca mananci de preferat cea neagra dar nici aia in exces, carne de porc sa nu mananci iarasi in exces, cipsuri, dulciuri.
Bea minim 2 litri de apa pe zi, incearca sa mananci mai mult salate, legume, fructe.
Da ca esi in fiecare zi la alergat maxim o ora este foarte bine.
Pentru rezultate mai bune abdomene zilnic (abdomene mici, te ridici numai 10-15 cm de la sol timp de 10-15 minute ).
Un sfat:Uita-te la tv sau asculta muzica si timpul o sa sa treaca mult mai repede.
Bafta :*

Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru PuFaRiNa007):

"sa nu mai mananci dupa ora 18:00", alte sfaturi mai putin stupide nu stii?

| Husac_Vasile_1979 a răspuns:

Esti perfecta asa!

| iuliabalascanu a răspuns:

Iubita nu vreau sa te jignesc, dar la 13 ani nu ar trebui sa te ocupi de slabit din moment ce ai exact kg care trebuie sa le ai, tu vrei sa ajungi anorexica? mai bine du-te la un psiholog, e clar ca in mintea ta se intampla multe...te pup si stai lin ca esti ok, daca ai 1.60 ar trebui sa ai 60 kg