| Alice10291 a întrebat:

Sun cam grasa....am 12 ani, inaltimea 1.60 si 62 de kg... Dupa cum am calculat eu, la inaltimea mea trebuie sa am 49 kg..cum pot sa slabesc RAPID, IN 1-2 LUNI 13 kg?????Help me pls,ce sa fac,ceva fara diete, si o sa incep de maine sa fac macar 30 de minute sport.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xalion a răspuns:

Calm...esti bine cum esti. Daca chiar vrei, poti slabi dar nici chiar 13 kg. Ia-o usor. Mananca des si putin. Danseaza. Sport nu inseamna numai exercitii urate si alergat. Si dansul arde calorii, transpiri, elimini toxine. Fa ceva ce sa-ti placa si sa te ajute in acelasi timp. Dimineata pe la 7-8 iesi la alergat daca tot vrei 20 de minute zic ca e suficient, vi acasa, astepti 30 de minute si mananci ceva usor: paine prajita cu unt si rosi sau sunca, nu stiu, ceva ce tu consideri ca nu iti umple stomacul. Dupa care pranzul si cina. Inlocuieste dulciurile dintre mese cu fructe, chiar ajuta. Baftaa

| Alice10291 explică (pentru Xalion):

Practic gimnastica aerobica, si sunt dansatoare hip hop.

| Alice10291 explică (pentru Xalion):

Mersi multt?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Facand mult, foarte mult sport, manacand multe legume si fructe si eliminand sucurile, dulciurile si fainoasele.