| MichaeeeL a întrebat:

Stie cineva cum se poate intrerupe circuitul unei baterii de laptop incorporate? Daca chiar se poate... pentru ca inainte de a achizitiona laptopul am gasit undeva aceasta informatie dar acum nu mai pot da de ea. (Lenovo y700). Multumesc!

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cauta cartea de service, acolo e descris.

| K0sti a răspuns:

Pai de ce sa-l intrerupi?

| MichaeeeL explică (pentru K0sti):

Pentru ca il folosesc pentru sesiuni lungi de gaming iar faptul ca e un laptop este cunoscut faptul ca ii afecteaza bateria datorita caldurii.

| K0sti a răspuns (pentru MichaeeeL):

Asta e, ti-ai asumat riscuri cand l-ai cumparat...
Ala nu e laptop de gaming, cu baterie incorporata! Bateria are o mufa de conectare in placa, dar asta inseamna sa desfaci laptopul...