| insidetmi5 a întrebat:

Stiti cumva de ce mi se inchide brusc calculatorul cand joc un joc? Imi instalez un joc si ma pot juca pe el doar 15/20 minute. Dupa mi se inchide si nu se mai aprinde.De ce? Ce este de facut? Funda :3

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Pentru inceput ce pc ai si spune-mi daca ai umblat in el/cine l-a asamblat.

| Patricia88 a răspuns:

Inainte de a instala un joc verifica system requirements si vezi daca te incadrezi si schimba pasta de pe procesor, se incinge prea tare si intra in protectie de aia se stinge.

| insidetmi5 explică (pentru Patricia88):

Nu ma prea pricep la PC-uri...dar este un laptop Intel core i5 Acer, l-am achizitionat acum 2 ani si a fost reformatat doar odata ( acum 2 luni)