| BambiSd a întrebat:

Calculatorul meu are momente cand se stinge pur si simplu. Ma uit la un film sau fac altceva, si se inchide brusc, stiti din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| Yoananegrea99 a răspuns:

Si mie mi se intampla la fel. Inseamna ca procesorul este prafuit. In acest caz, ar trebui dus la cineva sa il curete, ceea ce costa. Se poate curata si acasa, dar te sfatuiesc sa nu faci asta, decat daca ai un specialist in asa ceva, pentru ca s-ar putea sa strici ceva pe acolo si sa nu se mai poate repara. Sper ca te-am putut ajuta!:*:*

7 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Se supra incalzeste.
Mi se intampla si mie la laptop cand stau cu orele.
Nu cred ca e grav. thinking

| Axys a răspuns:

Sal pai poti sal curati tu are praf dstul cred si cred c anici pasta termo conductoare nu mai are happy... de asta se inchide ca se incalzeste

| SirGilbert a răspuns:

Curata-l de praf!

| SarosBogdan a răspuns:

Scoatei un capac de la unitate, poate se supra incalzeste procesorul, daca nu merge si tot asa ati face, instaleaza windosul. Dar el se doar inchide nu reporneste automat?

| BambiSd explică (pentru SarosBogdan):

Nu mai reporneste, se inchide pur si simplu

| PaulaaPaulika a răspuns:

Nu știu cauza, dar ar fi bine să-l duci undeva să-l verifice.

| AlexandraAndreea121290 a răspuns:

S-ar putea sa fie din cauza placii video. du-te la un specialist. sper c-am fost de ajutor