| Saibot95 a întrebat:

Am o problema..Cand incerc sa instalez windows xp sp3 ajunge la setarea aceea de 39 de minute si mi se inchide brusc PC! Stiti de la ce ar putea fi?

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Temperatura prea mare pe procesor, sursa slaba, memoriile slabe, hardul obosit, dvd-writterul! oricare din toate astea pot fi! lasa windows-ul initial, fa niste teste speciale pentru fiecare componenta! ma refer la http://www.cpuid.com/downloads/hwmonitor/1.20-setup.exe pentru monitorizarea temperaturilor si la http://www.hdtune.com/download.html pentru verificarea hardului! daca nu te descurci, lasa la privat id-ul tau de mess si dupa ora 12, cand revin acasa incerc sa te ajut cumva!

| Bucur_Iulyan_1995 a răspuns (pentru florin1979):

Salut da-mi add sweet_boy_iuly si eu am o problema asemanatoare....nush ce sa mai fac X_x pls

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca alta sursa de instalare pentru Windows XP, fiindca probabil ca e modificat si da erori la instalare.

| Saibot95 explică:

Am incercat windows 7 stiu il cam fortez da imi merge acum...cred ca s-a saturat si PC sa stea numai pe xp...big grinMultumesc mult pentru ajutor!

| florin1979 a răspuns (pentru Saibot95):

Cum sa il fortezi? laughing ce procesor si placa video ai si cata memorie ram? in cel mai rau caz va merge mai greoi, deoarece windowsul 7 cere mai multe resurse, in niciun caz nu se forteaza procesorultongue

| Saibot95 explică (pentru florin1979):

Pai am urmatorul sistem:procesor Intel dual core de 1. 80Ghz 1024mb ram si o placa video integrata ca avusem una Nvidia GEforce 8400gs de 512 mb da s-a ars rau din pacate...atingea temperaturi de 100 de grade...

| florin1979 a răspuns (pentru Saibot95):

E ok sistemul, duce windows 7 dar pentru office si navigare pe net! sincer, mare lucru pe calculatorul tau nu poti face, mai ales ca nu ai acum nici placa video dedicatastraight face e vechi rau sistemul!