| Gamer45781 a întrebat:

Salut TPU,sunt confuz, vreau sa fac un sistem de gaming sa fie bun si sa ma tina mult, dintre procesoare vreau asa:
1)i7 4770k
2)i7 3930k
3)i7 4690x
-Care e mai bun?
Asa, si acum placa video vreau 780ti, vreau un monitor full hd 60-120hz(nu stiu sigur daca la 120 e mai bun, n-am avut) ori 780ti in sli(buget am),ce credeti ca-i mai ok, adica vreau sa spun la 1920x1080 cu 2x780ti iau mai multe fps? ah si vreau cu watercooling si o carcasa bine ventilata cu ceva coolere.Astept pareri. Multumesc anticipat! happy

5 răspunsuri:
| SorinTudor a răspuns:

De ce nu iti iei procesor AMD daca vrei sistem de gaming? sunt mai indicate AMD-urile in gaming decat INTEL. Monitoru ar fi ultima problema trebuie sa te gandesti ce placa video pui, cat ram sa pui si ce iti trebuie watercooling? e server sau PC?laughing

| Gamer45781 explică (pentru SorinTudor):

In primul rand, amd nu e pentru jocuri, e pc(lol), si vreau sa fac o investitie mare ca sa nu mai bag ani buni, decat sa-mi fi spus de amd sau alte chestii mai bine imi dadeai sfaturi cu ce-am scris mai sus.

| SorinTudor a răspuns (pentru Gamer45781):

Esti sigur ca nu e pentru jocuri amd? informeaza-te mai bine

| Gamer45781 explică (pentru SorinTudor):

Mi-ar fi placut mai bine sa-mi fi dat niste sfaturi la ce am scris acolo, atat ar fi suficient.

| SorinTudor a răspuns (pentru Gamer45781):

I7 4690x big grin