| Ghost01 a întrebat:

Salut tpu.Tocmai mi-am reinstalat windows 7 si ma intrebam daca are ceva faptul ca eu vreau sa instalez toate update-urile (fara kb971033) si apoi sa folosesc un activator sa activez windowsul...

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Are dară. Activatoarele ce le găsești pe google îți vor infecta sectoarele de boot, în cel mai fericit caz, de nu chiar și BIOS-ul sau softul hard-ului=>hard cu bad logic=>hard stricat. Dacă te iei după „meșteri" ca gelu o sa-ți strici calculatorul.
Cu Update-urile
se vor instala toate update-urile cu excepția IE11, și Microsoft browser choice.Acel Kb de care zici se poate „rezolva" mult mai elegant și da o să ai Windows demilegal.Nu activat ilegal ceea ce înseamnă licențe duplicat la Microsoft=>șanse mari ca windows-u așa activat să-ți fie dezactivat prin TPM de MIcrosoft sau o țintă numa bună pentru SRI care are acces oricând vrea în Pc-ul tău. Legea se va promulga curând!
Deci dacă vrei să furi fură cu cap! nu ca românu(care se știe că e un cioban cibernetic)
Așa că vezi ce faci că părinții tăi răspund în fața legii pentru tâmpeniile ce le faci!

| gelu1970 a răspuns:

Prima data activezi si apoi faci update

| Ghost01 explică (pentru gelu1970):

Am facut asta data trecuta si numai imi cauta update dupa ce am activat.

| gelu1970 a răspuns (pentru Ghost01):

Mi se pare ciudat. nu e normal sa nu iti mai caute. incearca cum spui tu si vezi cum merge. dupa ce faci update vezi daca poti activa.
bafta.

| AlexBoy88 a răspuns:

Iti recomand sa iti cumperi o licenta originala de windows intr-adevar e scumpa dar merita.
Bafta!

| DeyCj a răspuns (pentru AlexBoy88):

Nu merită să cumperi nici un produs Microsoft.Această corporație numai gunoaie vinde.De ce crezi că computerele vin preinstalate cu Windows sau cu sisteme linux de calitate proastă sau comerciale ca ubuntu și openSUSE care sunt două mizerii comerciale ce fac lumea open source de rușine ca să facă userii să creadă ca linux-urile sunt rele și numai Windows-ul este bun? De bun ce-i Windows-ul?
Windows-ul tot la fel de prost îi indiferent ca e licențiat sau în trial. Testat și dovedit.