| KLiNK a întrebat:

Urmatoarea intrebare este pentru posesorii de placa video ATI sau AMD: Am o placa video Radeon HD 4350 si unele jocuri au buguri de grafica cum ar fi Battlefield 2, Minecraft (nu se vede nimic, doar apa si nori), Nfs World. Scrie la information center ca versiunea de Catalyst este 14.4 iar versiunea driverului video este de 8.97. Am luat de pe site-ul AMD ultimele drivere disponibile dar nimic. Tin sa mentionez ca am mai avut un Radeon x300 care nu avea aceste buguri. Nu vreau sa merg pe alta placa video. Ma puteti ajuta cei care ati avut aceste probleme? Cum sa rezolv? Desigur, dau si funda.

6 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

De obicei driverele noi forteaza placa video la maxim si pot apare blocaje. Incearca si un driver mai vechi.

| KLiNK explică (pentru nashu40):

Am sa incerc si revin cu un raspuns.

| FatUglyVirgin a răspuns:

Incearca un driver mai vechi.

| Alfred0703 a răspuns:

Ai facut vreun overclock, depinde acum ce buguri, incearca sa faci un screenshot, poate s-au dus ramii de pe placa.

| KLiNK explică (pentru Alfred0703):

Am rezolvat. Nu era de la placa. La Minecraft era de la Java si NFS World si alte jocuri sunt prost optimizate pentru AMD Radeon.

| KLiNK explică:

Baieti, nu am reusit sa rezolv problema. Am luat versiunea 10.1 (primul driver pentru seriile hd 4xxx) dar nu s-a intamplat nimic. Stiti un site romanesc de specialitate unde se pun astfel de probleme?