| A4T3Ch a întrebat:

Va rog e URGENT, raspundeti repede.
Deci, acum 5 zile/o saptamana, aveam spatiu liber in C 24Gb, acum 2 zile aveam 14Gb ramas(stersesem windows-ul vechi, am win 7 si se salveaza win vechi) si azi, am 3 gb ramas,fara sa instalez nimic in C,ABSOLUT NIMIC,am facut un calcul si in total,toate fisierele, cu tot cu cele ascunse, duc maxim in 25 de gb, si eu am 47 in total in C, si mi-au ramas doar 3... confused,deci, acum o saptamana, 24gb ramas, acum 2 zile, 14gb,azi, 3gb straight face|
VA ROG ajutati-maA, DAU FUNDA MARE SI MULTUMIRI!

5 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Mda, se pare ca win 7 are boala spatiului, vezi sa nu ai ceva bagat pe undeva, un joc ceva de dimensiune mare, daca ai sters ceva si inca le tin in recycle bin, sterge-le definitiv deoarece acesta foloseste spatiul din c pentru a gazdui fisierele sterse, apoi dai un clean cu ccleaner, cureti fisierele temporare, daca ai un browser in care ai salvate multe parole si nu vrei sa le pierzi recomdat sa il adaugi la exceptii sau sa il deschizi inaintea operatiunii, verifica sa nu ai automatic update activ, ca iti face ala la update-uri pana mai ramai cu 100 de mb, poti dezactiva si hibernarea, mai salvezi cativa giga buni
http://pc-config.info/......spatiului/

| JustFeelings a răspuns:

Posibil sa isi faca windowsul tau update-uri automat care ocupa spatiu. Asa era si la mine, eu le-am oprit si imi merge perfect.

| vladelvis a răspuns:

Windowsul isi face update-uri si de aceea iti ocupa spatiul!

| dantextcontrolpsp a răspuns:

AlinKun are dreptate, dar mai e o posibilitate (si sint sigur ca asta e) si-a facut backup tot in Cwinking trage un ochi si vezi daca e asa

| A4T3Ch explică:

Ms mult AlinKun.
Vladelvis te rog spune-mi ce sa fac sa nu mi se mai upgradeze in d***i?