| VaLiqu3 a întrebat:

Salut,TpU!
Vreau componente de pc(placa de baza,placa video,memorie ram,procesor,sursa, carcasa) bune pentru jocuri
Buget:35mil
p.s:monitor n-am
FUNDA!

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Inteles,eu iti recomand asa ceva
i5 haswell
placa de baza buna
8gb ram
1TB hdd
Placa video buna, duce pe ultra orice joc, dar sa nu exagerezi cu AA/AF
Sursa de calitate
Carcasa buna
http://www.mediadot.ro/wishlist/29886/
TOTAL: 3.441, 99 RON
Spor la cumparat, si sa te bucuri de el

| VaLiqu3 explică (pentru Me2):

Mersi pentru sugestii, ansamblarea cam cat ar costa?

| Me2 a răspuns (pentru VaLiqu3):

Asamblarea e gratuita

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

In primul' rand ITGuru vrea sa te insele, uita-te in linkul pus de el, apare acel Voucher, vrea sa faca bani, pacalindu-te sa iei configuratia aia.

Astfel, uite recomandarea mea la doare 3465 lei: http://www.mediadot.ro/wishlist/29893/
Ce avantaje ai? 4 jocuri CADOU pentru placa video, un monitor bun de gaming, o sursa certificata si care-ti va duce sistemul, o carcasa draguta si ieftina, 8GB ram de calitate, un HDD de generatie noua foarte rapid, Intel Haswell procesor si placa de baza.
Ce alte avantaje ai? La MediaDOT poti cere ansamblare GRATIS, la alte magazine se plateste, chiar multe.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratia ta.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate!