| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa adresez o intrebare celor ce se pricep cu router-ele.
La inceput, mergea bine, am introdus cablul de alimentare, cablul ce se pune in Pc si apoi in router(albastru) si cablul de la internet.

Intr-o seara, un prieten de-al meu mi-a cerut cablul albastru sa vada daca router-ul o sa ii mearga. Ei bine, cand l-a adus inapoi nu imi mai mergea mie. Toate becurile se aprind ( in afara de calculatoarele cu 2, 3, 4 in ele, desigur), conexiunea apare la wireless ( o verific pe laptop) se conecteaza la ea, insa cand deschis orice browser, nu se incarca nimic ( la fel si pentru jocurile online)

Ce imi sugerati? ( P.S. : Am ghidul ce mi l-au dat ei cu tot cu CD )

3 răspunsuri:
| BrD a răspuns:

L-ai scos din priza si apoi l-ai bagat iar?

| GaGaBiTzZu a răspuns:

Sal...eu cred ca tia stricat cablul, incearca cu alt cablu, si daca nu functioneaza nici cu acela restarteaza rutarul... poate merge. Funda?

| anonim_4396 explică (pentru GaGaBiTzZu):

Incercat si Incercat. Am sa incerc sa il duc la niste baietasi sa vad daca le au cu routerele