| Corcoduse99 a întrebat:

vreau sa imi cumpar o unitate de calculator bunicica si sa ma incadrez in pret... Pana in 1500 lei, vreau cat de cat sa pot rula jocuri precum Dragon Age: Inquisition si Skyrim... Nu neaparat pe high, si medium sau low merge... Am primit o recomandare de la un prieten.
Sistem desktop pc Asus K31AD-RO026D cu procesor Intel core i3-4170,3,70 ghz Haswell, 4gb, 1Tb, Dvd-Rw, nVIDIA GeForce GT 710 1 GB ar trebui sa o cumpar sau puteti sa imi recomandati o anumita combinatie de placa video si procesor care pot sa o caut? Nu doresc sa cumpar piese separat.

Răspuns Câştigător
| H5K a răspuns:

Pare bunicel, exceptând placa video, ai putea sa il cumperi si sa schimbi piese in timp, la 1500 nu prea poti găsii ceva mai bun, sincer... In timp poti sa iei un GTX 750ti 500lei, 8gb in loc de 4 cam 150lei, procesor bun e 900lei i5-ul 4th, se va simti schimbarea oricum, orice ai schimba din ce am spus.