| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un calculator nou, dar nu stiu care e mai bun: cu placa de baza sau fara?

Răspuns Câştigător
| kicsihari23 a răspuns:

Tu vrei sa iti cumperi calculator dar nici nu stii din ce este alcatuita happy. Placa de baza pentru calculator este ca inima pentru om.In placa de baza pui placa video, RAM, procesoru etc...

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu este obligatoriu ca toate calculatoarele sa aiba placa de baza, pe aceasta se monteaza celelalte elemente ale hard-ului. Un Craciun fericit!

| Minks a răspuns:

Placa de baza e ceva indispensabil. Un calculator/laptop/telefon mobil nu poate functiona ara placa de baza pe care vin montate celelalte componentehappy.

| BrD a răspuns:

I'ati fara placa de baza, e fenomenal happy

| Laurentiuuu a răspuns:

Salut, cu placa de baza poate ajunge si 4 terra
Dar acelea sunt foarte scumpe si nu se gasesc in Romania! ci in America

Succeswinking

| bsorynovidiu a răspuns:

laughing cum adica: cu sau fara placa de baza? aia e componenta principala a unui calculator, fara placa de baza nu exista calculator, doar componente aruncate intr'o cutie.

| MikeZG a răspuns:

Mersi! Eram confuz.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este cu placa de baza

| printesatha69 a răspuns:

Fara placa de baza si placa video nu te uiti decat la monitor! deci iti trebuie cu placa de baza