| eueueueueue a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un nou router si as vrea niste detalii, cam ce ar fi bun sau cum as putea sa mi-l aleg din magazin. Sau sa imi dati niste link-uri cu routere de pana in 600 de lei.

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea: http://www.emag.ro/......DWH727BBM/
De ce? De asta:
-are toate 5 standardele WiFi;
-rata de transfer Ethernet (Mbps) 10/100/1000 - adica maxima;
-Rata de transfer WI-FI (Mbps) mare = 400 + 867;
-are port USB putand sa iei internet si de la un stick cu internet mobil (cele pentru laptop;
-are si 4 G care da viteza cea mai mare daca ai internet 4 G;
Si, in final dar nu ultimul, are pretul mai mic.

| dfeel a răspuns (pentru Salontanul):

E o varianta buna.
Oricum, gandeste-te bine daca ai nevoie si de atat. Daca vrei pentru obretea de apartament spre exemplu nu ai nevoie de un router atat de puternic.
In functie de nevoile tale si de conexiunea pe care o ai iti alegi routerul.

| Salontanul a răspuns (pentru dfeel):

Eu n-am nevoie. Mi-am luat. Multumesc pentru faptul ca esti de acord cu mine! Dar nu aveam nevoie de sfaturi.

| dfeel a răspuns (pentru Salontanul):

happy nu iti dadeam tie sfaturi. am dat reply la postarea ta doar ca sa subliniez ca rezonez cu ceea ce ai spus tu. bineinteles ca sfaturile erau pentru initiatorul postarii happy

| Salontanul a răspuns (pentru dfeel):

Ok. Nu-i bai! Sa fii sanatos!

| nuestenimic a răspuns:

Eu ti-as recomanda un Router Tp-link Sau D-Link sau GIGABITE fiind cele mai bune routere si nu te gandi ca daca iei un router de 1000 de lei si unu de 500 de lei ca nu o sa-ti mearga mai bine sau sa-ti creasca viteza de net atat timp cat ai un abonament la o firma viteza o sa fie limitata poti sa ai orice router dar unul mai scump acopera o arie mai mare de acoperire sau scoate aceeasi viteza de la net aproximativ
http://www.emag.ro/......DZXJG3BBM/