| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi cumpar un Router de wi-fi, eu am internet de la RDS cu modem. Nu am Laptop, am calculator, as folosi wi-fi-ul doar pentru telefon. As putea sa imi cumpar eu un router? fara sa sun la ei etc? Si sa il configurez eu?
Conteaza ce tip de router este? Ca nu ma prea pricep( zic asta, sa stiu ca o sa cumpar unul pootrivit)

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Teoretic, da. Practic, mai bine iei de la ei. Din trei motive:
1. Toate routerele pe care le vind RDS sint testate de ei si nu baga in oferta panarame care nu merg in parametri. Il cunosc pe tatal testarilor de la Bucuresti personal, nu vorbesc din auzite.
2. Preturile sint foarte bune.
3. Iti ofera suport pentru ele, in timp ce la alea luate din alte parti... din parti.winking

| RazvRazvan5456 a răspuns (pentru KodrutZ):

Daca am 100 Mbs, viteza de ent, a zis un prieten ca nu o sa imi mearaga bine pe wi-fi, pentru ca imparte, 50 modem 50 router.

| KodrutZ a răspuns (pentru RazvRazvan5456):

... iar tu te iei dupa toti astia care iti toarna ce au auzit ei la coltul blocului?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa iti iei si tu singurel router si sa il configurezi nu te opreste nimeni.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dupa cum spune si CodrutZ, iei de la ei deoarece daca ai probleme cu modemul, suni la ei si te ajuta in timp ce la unul luat din alta parte nu te ajuta nimeni.Asta inseamna suport.