| yrewnjgf6ushadi a întrebat:

Salut TPU! Vreau sa imi cumpar un Xbox 360, si am o nelamurire.
Am auzit ca aceste console (nu neaparat Xbox-ul, ci si PlayStation-ul) trebuie sa fie modate sau demodate big grin. nu sunt sigur pentru ca nu stiu despre ce este vorba. big grin
Xbox-ul pe care intentionez sa il cumpar este nou. Trebuie sa ii fac ceva, adica sa il modez sau demodez. big grin
FFFFFFFFFFFUUUUUUUUUUUUNNNNNNNNNNNNNDDDDDDDDDDAAAAAAAAAA A!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Modarea e doar daca vrei sa joci jocuri piratate mai pe romaneste. Daca ai jocuri originale, nu iti trebuie asa ceva. Oricum nu poti moda tu singur consola, ci doar o persoana specializata in asa ceva.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum depinde de tine... cand il cumperi nu e modat, dar daca nu ai banii de jocuri si le vrei gratis de pe net, modezi consola si poti pirata jocuri. eu unu imi place sa am carcasa rolling on the floor sa vad eu jocu acolo, nu toata lumea e ca mine. cat despre modare trebuie dus la cineva care se ocupa cu asa ceva, pentru ca are programe anume care trebuiesc instalate, nu le are oricine

| razvyaga a răspuns:

Consolele nu sunt modate la inceput. Modarea consta in instalarea unui soft/scoaterea unui Cip din consola pentru a putea pirata jocuri, iar acesta sa le citeasca ca fiind originale.
Daca il cumperi nou il primesti nemodat. Daca il modezi il strici si ai dat banii degeaba.

| atomescu a răspuns:

Uite ce trebuie sa stii:

Atunci cand iti cumperi o consola noua, ea este facuta sa mearga doar jocurile originale. Daca tu o sa iti iei un joc de pe net si vrei sa il bagi in noua ta consola nu va merge decat daca o modezi...

Aceasta modare se face relativ usor si costa maxim 200 lei dar ai grija ca dupa ce faci asta vei pierde garantia.

Uite ce pachet iti recomand eu: http://bit.ly/1ljVZTq ai grija sa te uiti si la filmuletul de prezentare!