| Danyel129 a întrebat:

Vreau sa instalez Windows 8.1 Enterprise versiunea gratuita pentru 90 de zile si as dori sa stiu cum mi-ar merge pe PC-ul acesta: Intel Core 2 CPU 6300, 1.86 Ghz, 2 GB ram. Mi-ar merge bine? Am vazut cerintele de sistem si imi merge.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti va merge fara probleme, dar te sfatuiesc sa instalezi versiunea pe 32 biti, adica x86, deoarece ai doar 2 Gb de memorie. Daca vrei sa vezi diferentele intre varianta 32 sau 64 le gasesti pe site-ul MS.In mare, varianta pe 64 are nevoie de 2 Gb de ram si 20 Gb pe hard iar pe 32, de 1Gb de ram si 16 Gb pe hard.Succes la testare!

| Danyel129 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspun. Si da versiunea de 32 biti voiam sa o instalez.

| d33a15 a răspuns:

Sigur iti mergewinking

| Danyel129 explică (pentru d33a15):

Mersi de raspuns. Mai astept sa vad si alte raspunsuri. happy

| marianguru a răspuns:

poate cerintele minime de sistem dar daca mai rulezi si ceva aplicatii la revedere o sa iti mearga greu sau chiar deloc.mai bine renunta.