| Radu_Ionut_1993 a întrebat:

vreau sa ma abonez la upc la tv si nu stiu cum e treaba cu facussat, ma abonez la upc dar am tv de la focussat sau are si upc-ul tv (tin sa mentipnez ca stau la sat si nu este cablu de la upc)

Răspuns Câştigător
| Lucian2473 a răspuns:

Upc vine cu decodorul si antena lor prin satelit. Iti vor monta antena de la ei si acel decodor cu telecomanda tot de la ei. VA trebui sa renunti la Focus sau daca nu vrei sa renunti la Focus, atunci poti continua si cu Focus la alt Tv.

| Radu_Ionut_1993 explică (pentru Lucian2473):

Nu am focussat am telekom dar o scos prea multe canale telekomul si de asta ma mut de la ei si vreau la upc, dar am inteles ca focussat apartine de upc si mo derutat

| Lucian2473 a răspuns (pentru Radu_Ionut_1993):

Eu am si Focus dar si de la Orange. Orange are cel mai simtit pret. Nu are legatura cu Focusul, iti da un decodor de la UPC, Orange sau de la ce firma vrei sa iei televiziune si o antena tot de la acea firma. Focus este o firma care nu face contracte. Si Focusul a scos din programe. pentru a introduce din nou acele programe, trebuie sa platesti un alt pachet de servicii. De exemplu daca ai de la Telekom, pechetul cel mai ieftin in care erau incluse si acele prgrame, acum trebuie sa iei alt pachet, mai scump, pentru a vedea acele programe. Daca vrei de la Orange, poti merge intr-un magazin sa obtii ofertele lor. Eu platesc aproximativ 33 de lei pentru majoritatea programelor, dar fara HBO.

| Radu_Ionut_1993 explică (pentru Lucian2473):

Eu vreau unde sunt cele mai multe canale de filme la telekom in decembrie doar ce am activay maxpaxc si inca vreo 3 chesti dar macar am primit Netflix 6 luni (ma car atata dupa 12 ani de contract)

| Lucian2473 a răspuns (pentru Radu_Ionut_1993):

Inteleg. Insa cel mai mare pachet care contine ce vrei si ce nu vrei, costa mai mult. La Telekom s-au scos niste programe din pachetul normal si s-au introdus in alte pachete care costa mai mult. In caz ca vrei a vezi prturile de la Orange, acceseaza link-ul pe care il pun. Bag mana in foc ca au serviciu bun deoarece sunt abonat la ei de 6 ani. Accesand link-u poti vedea si ce canale au in pachetul respectiv dand click pe numarul de canale din pachetul respectiv. Eu am sunat la ei cand am avut nevoie si mi-au oferit si al doilea decodor pentru al doilea televizor, la jumatate de pret, cu pachetul ales de mine.
https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/abonament-tv-satelit/index.html

6 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Daca stai la sat si UPC-ul nu are acoperire in zona aceea, nu poti sa faci abonament la ei. UPC are internet si TV, dar conditia este sa fie cablul UPC ajuns la poarta la tine si dupa aceea poti face abonament la ei.

| Atim a răspuns:

Salut! Până anul trecut UPC-ul a avut un departament de construcții rețele. Acest departament se ocupa cu construcția de rețele noi în special în zonele rurale. Departamentul asta s-a desființat și UPC-ul nu mai face nici rețele noi, nici extinderi pe rețelele existente, deci nu te vei putea conecta indiferent de câte cereri vei face. UPC-ul a vândut rețelele din România și Ungaria Vodafone-ulii, undeva pe la finalul anului Vodafone-ul va prelua compania cu totul și vom vedea ce vor decide ei, dar atata timp cât UPC România e încă în administrarea liberty global nu se vor mai face investiții. E firesc, de ce ar investi într-o rețea deja vândută?