| PyKaciu a întrebat:

Vreau sa-mi pun pc pe 64bit. Cum fac? Il am pe 32bit.

9 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Asta trebuie să faci doar dacă PC-ul e făcut să ruleze 64 şi ai minimum 4 GB de RAM. Altfel nu are rost şi nici nu va merge. Dacă întruneşti condiţiile astea, schimbi WIndows-ul. Există versiune de 32 şi versiune de 64. Îţi trebuie una de 64.

| Jipa95 a răspuns:

Instalezi acelasi sistem de operare dar pe 64 biti. Daca ai mai putin de 4gb memorie ram, nu te mai obosi ramai la 32 bit.

| PyKaciu explică (pentru Jipa95):

Cum il reinstalez?

| K0sti a răspuns (pentru PyKaciu):

Google it!

| FatUglyVirgin a răspuns:

Reinstalezi windows-ul cu varianta de 64biti

| PyKaciu explică (pentru FatUglyVirgin):

Si cum il reinstalez?

| stefanvladvlad a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul

| PyKaciu explică:

Da baieti, asta am inteles. Trebuie sa reinstalez windows-ul. Si da, pc-ul meu poate rula pe 64bit. Alta este problema acum, cum pot reinstala windows-ul? Va rog sa ma ajutati!

| PyKaciu explică:

PC-ul meu merge pe 64bit, dar nu stiu acum cum sa-mi reinstalez windows7.