| Cosma_Raul_1998 a întrebat:

Vreau sa va intreb daca fac o prostie daca cumpar un laptop HP elite book cu 1500 lei.
specs : procesor i7 de 2.7 ghz
8 gb ram
placa video nVIDIA de 1.6 gb
160 gb memorie
laptopul este second
Sa imi spuneti va rog daca se merita la aces pret.

Răspuns Câştigător
| laurentiu80 a răspuns:

Daca procesorul este de prima generatie (si cred ca ala este) vechi de vreo 5 ani, nu prea s-ar merita, deoarece la performante este mai slab decat un laptop nou din zilele noastre cu procesor i3 din generatia a 4. Placile video nVIDIA, cu care sunt echipate acele laptopuri, chiar daca sunt dedicate, e posibil sa fie mai slabe decat placile video integrate din seria hd4000.
Ca sa iti dai seama daca procesorul este acel vechi de acum cativa ani buni,, vezi modelul, daca e din 3 cifre inseamna ca e de prima generatie, ex: i7 620m sau 640m etc.
Daca tot ai 1500 de lei eu iti recomand acest laptop nou :
http://www.emag.ro/......DD4LQMBBM/

| Cosma_Raul_1998 explică (pentru laurentiu80):

Http://www.leader112.com/......00gb-dvdrw

uitate pe acest link exact ca si asta este dar el a spus ca are 160gb dar nu stie sigur deoarece nu el a instalat windowsul pe el, asa l-a cumparat si el.

| Cosma_Raul_1998 explică (pentru laurentiu80):

Este de a 2 generatie de i7

| laurentiu80 a răspuns (pentru Cosma_Raul_1998):

Daca este de generatia a doua se merita doar in cazul daca iti da si ceva garantie pe el.

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

160 gb memorie? E racheta? Nu stii nici componentele unui calculator?

| vidii a răspuns:

Este destul de ok dar, acei 160gb "memorie" ...cred ca te referi la hdd nu?