| MrRava13 a întrebat:

Vreau sa va rog pe cei ce se pricep in domeniu!
ce parere aveti de acest desktop http://www.domo.ro/......_i3_3.3Ghz
m-ar interesa in special pentru gaming!
Sau daca aveti marfa mai buna dati link! suma pana in 2500ron

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Ce monitor detii?

Acel sistem este slab pentru gaming. Are un CPU destul de OK, dar placa video este foarte slaba.

In 2500 RON iti recomand urmatorul sistem: http://bit.ly/R2RSc9
- ai o placa de baza solida dotata cu SATA 3 si USB 3;
- procesor i3 Ivy Bridge;
- 4GB RAM
- HDD de 500GB;
- sursa Sirtec de 500W de calitate;
- HD 7850 care va rula orice joc la detalii maxime chiar si in FullHD;
- carcasa aerisita.

La acest sistem ai avantajul ca detii garantie pe fiecare componenta in parte, si deci nu vei avea carcasa sigilata. Vei putea oricand adauga alte componente(RAM, HDD, etc) fara a pierde garantia.

Contra sumei de 20 RON cei de la eMAG ti-l si asambleaza; transportul este gratuit.

| MrRava13 explică (pentru IulianP):

Nu sunt prea obisnuit cu cumparaturile online si astea dar presupun ca o sa ma informez! momentan detin un desktop din 2006, care momentan il tin pe post de bibeloulaughing. Mersi mult pentru informari

| IulianP a răspuns (pentru MrRava13):

Sa stii ca multa lume este "speriata" de cumparaturile online, dar fara un motiv intemeiat. Piata de cumparaturi online este in continua crestere in Romania si multe magazine migreaza in mediul online.
Binenteles ca sunt si cateva magazine "fantoma" dar eMAG nu este unul dintre ele. laughing