| Rukiro a întrebat:

Vreau un pc sau un laptop pentru gaming sa fie sub 25 de milioane.Mentionez ca trebuie sa fie un magazin din spania.Nu conteaza daca e pe piese daca se asambleaza in magazinul de unde il cumpar.Cel mai bun laptop/pc primeste funda!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu cred ca o sa gasesti prea multe raspunsuri de calitate, deoarece mai nimeni nu stie magazine din Spania, si nici limba ca sa caute cu atentie toate detaliile.
Nu ai pe cineva in tara, sau sa mai astepti si sa cumperi din tara?
Sau macar daca stii un magazin serios de piese din Spania.

| Rukiro explică (pentru sltlp):

Nu prea stiu nimic din Spania am venit aici acum o luna..si magazine pe aici ar fi Carrefour si Eroski cam astea le stiu eu ..de la Carrefour am luat o tableta si sunt foarte multumit de ea..deci ma gandesc ca ar fi si laptop-uri sau pc-uri bune nu?

| sltlp a răspuns (pentru Rukiro):

E posibil sa faci o greaseala foarte mare, dar...
De ce nu ai postat mai devreme? Inainte sa vii in Spania
Daca iei laptop, gpu minim gt635m sau gt630m sau gt730m sau gt 740m sau 7670m/ cpu Intel i3+

7 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Ba eu stiu, am stat 5 ani in Spania, iti recomand acest laptop cu procesor i5, si o placa video care duce orice joc pe high, ultra

http://www.pccomponentes.com/......15_6_.html

| Me2 a răspuns:

Hopa,nu am observat ca vrei PC, atunci renunta la laptop
Iti recomand acest pc cu
- hexa core amd
- Placa de baza dotata
- 8gb ram
- 1tb hdd
- placa video duce orice joc pe high ultra
- Sursa de calitate 80+
- Carcasa mare
- Dvd_RW
Acesta e wishlist
https://www.pccomponentes.com/core/client/showList/id/285036/hash/5hg6RRf6

| Rukiro explică (pentru Me2):

Si monitor nu e pe acolo? apropo se asambleaza de unde comand?

| Me2 a răspuns (pentru Rukiro):

Nu cred ca asamblarea se face acolo, daca nu vrei sa te complici...cel mai bine ar fi sa iei laptopul care ti l-am recomandat

| Me2 a răspuns (pentru Rukiro):

Am gasit aici o optiune, vor face montajul, ca sa vorbim mai detaliat add nlimit79