| backback a întrebat:

Salut.Trec direct la subiect am luat un trojan horse si acum imi acceseaza toate conturile de pe yahoo skype si facebook antivirusul nu la detectat. ce ma fac?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Încearcă în felul următor: descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

4 răspunsuri:
| deuceD a răspuns:

Si eu folosesc malwarebytes, dar daca virusul nu a intrat de mai mult de 1 saptamana, intra in all programs->accesorii->system tools->system restore-> si pui calculatorul pe o data inaitne de primirea virusului. Iti sterge tot ce ai facut in intervalul acelor zile.

| ﭿTroubledSoul a răspuns:

Formateaza-ti partitiile, instaleaza un nou windows si nu instala tot felul de soft-uri la care gasesti reclame pe net ca dupa aia le instalezi, nu fac nimic si scapi foarte greu de ele.

| Georgestaff08 a răspuns:

Instaleaza-ti din nou windows-ul si se duce dracu trojan-ul sau daca nu vrei sa faci asta ia-ti antivirusuri aparute in 2012

| cristi00017 a răspuns:

Un install de windows rezolva garantat, virusul l-ai luat sigur din propria initativa. Repet install windows cat mai rapid posibil rezolva tot, hai treci la treaba. Si daca nu ai un windows ia-l dp net si fa-l bootabil.