| Vadastreanu_Ionut_1998 a întrebat:

Salut, trec direct la subiect.
Cum pot sa aflu ce fel de PCI-e am? adica modelul. 1.0, 2.0,3.0... dau Funda big grin

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Daca imi spui ce placa de baza ai iti aflu imediat ce fel de pci-e ai

| Vadastreanu_Ionut_1998 explică (pentru bogdan324):

Mainboard HP 0A58h asta este placa mea de baza si daca poti sa-mi spui ce fel de placi video pot sa adaug

| bogdan324 a răspuns (pentru Vadastreanu_Ionut_1998):

Pai,ar merge o nVIDIA gt 630 sau un radeon hd 6770

| Gabi05 a răspuns:

Pentru ce vrei sa afli ce pci:-e ai?
Poti pune si o placa video pci expres 3.0 pe 2.0 sau invers

| Goldenboy97 a răspuns:

Trebuie sa stii modelul placii de baza. Intri pe net scrii modelul intri pe pagina producatorului si te uiti la specificatii si o sa gasesti acolo ce vrei iti garantez.
Daca nu sti ce model ai descarci Cpuz -z te duci la mainboard si uitete la "model".

| KaraNirwan a răspuns:

Salut, foloseste programul prezentat in acest articol. Arata detaliat tot ce are calculatorul tau "sub capota"
http://pentru-pc.org/......-software/