| Corleone123 a întrebat:

Salut tuturor! Am luat un laptop Asus k55t de la altex in urma cu cateva saptamani si am o mare problema la el. Dupa ce fac windows 7 si driverele de pe cd, dupa vreo 4 zile mi se schimba rezolutia, iconitele se fac foarte mari si nu mai merg jocurile. Am incercat sa refac windowsu si am dat sa nu mai fac update dar a tinut 2 saptamani si tot s-au schimbat toate. Va rog ajutati-ma nu mai stiu ce sa fac cu el...o fi de la vreun driver? Multumesc

4 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Da, problema este la driverul placii video, trebuie actualizat.
Cauta genius driver, driver detective sau magician driver.
Succes!

| Seby90 a răspuns:

Nu mai instala driverele de pe cd, de obicei alea sunt outdated.

Du-te pe siteul oficial si ia ultimul set de drivere, sigur va rezolva problema.

Ramai la windows 7, momentan e cel mai bun windows (poate vrie sa incerci 8, eu unul sunt sceptic dar nu este rau nici acela).

O zi buna!

| frumusica26 a răspuns:

Salut happy. Si eu am cumparat un laptop Acer din altex acum 1 an. Pana acum a avut o problema cu boxele baraiau dar cand puneam castile nu mai faceau in halul acela. Ti-am citit problema. Sub nici o forma nu este de la un driver, nici de la Windows. Am windows 7 ca tine si nu am avut niciodata o asemenea problema. Da recunosc, rezolutia o schimb eu uneori numai ca de una singura ar fi ceva foarte nasol straight face. Oricum de la Windows si driver nu are cum! Daca tot instalezi windows-ul si tot face asa e posibil sa fie de la omul care ti-l instaleaza sa nu-l instaleze corect. Driver nu are cum! Ori cum instaleaza omul Windows-ul sau de la laptop este problema. In caz ca descoperi ca problema a fost de la laptop du-l la specialistii de la altex care iti vor trasmite laptop-ul la Bucuresti si-l vor repara. Dar cel mai sigur ar fi cum se instaleaza windows-ul;-) Succes! Iti urez noroc. Fundita?

| AndreiX3 a răspuns:

1.Prima data incearca un antivirus(de preferinta avast)
2. Windows 7 nu e bun are multe erori
3.instaleaza magician driver
sper ca ti-am fost de folos