| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Am mare nevoie de voi in momentul asta.As vrea sa-mi cumpar un LAPTOP bun,nu foarte gros, pentru GAMING(sa aiba placa video mare si rami multi). Pretul vreau sa fie pana-n 2000 lei(doua zeci de milioane).Dau funda.

9 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Cam greu sa gasesti pana in 2000 lei un laptop cu placa video buna
Cauta pe eMAG sau pcgarage laptopuri Acer, ca astea sunt mai ieftine si destul de bune

| RaPPsTyLLe a răspuns (pentru greyhound):

Serios? Am gasit intr-o zi un calculator cu 17 milioane cu 6GB rami si 2GB placa video, 500GB HDD. Si spui ca nu gasesti? Dar cand am vrut sa-l comand... era luat happy. Problema e ca acum nu gasesc doar cu 4GB rami.

| greyhound a răspuns (pentru RaPPsTyLLe):

Degeaba are 6gb daca are vreun celeron, degeaba are placa video 2gb daca e gt250, zic si eu...

Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Mare grija la ITG asta, care vrea sa te insele, uita-te in linkul lui exista un voucher acolo la sfarsit, vrea sa te pacaleasca, sa faca bani pe spinarea ta, sa-si bata joc de tine.

Nu te lasa pacalit si mintit.

| alexanonimu a răspuns:

In p! m voi nu va auziti un laptop de gaming nu inseamna 4 gb ram... procesor 2.0 GHz componentele astea le am si eu si la farming simulator se incinge pe la 70 grade. un laptop de gaming inseamna componente bune plus o racire de la procesor la placa video ram si placa de baza prin niste conducte...deasta nu se gasesc laptopuri gaming subtiri. uite aici cateva http://www.okazii.ro/cautare/laptop+gaming.html dar nu prea se incadreaza in bugetul tau.

| Mnk_Narcis_1993 a răspuns:

Laptop Lenovo 15.6'' IdeaPad/Essential G580AM
Procesor: i3 2.3 Ghz cu doua nuclee
Ram: 4 GB
HDD: 1 TB
Placa video dedicata: nVidia GeForce GT 635M 2GB
Display: 15.6 inch HD
Ca acesta am si eu si sunt multumit de el acum depinde si ce jocuri vrei. FIFA 2010, 2011 imi merg la capacitate maxima, GTA IV, League of Legend. Se comporta bine nu am nici un fel de problema. Pret cam in jur de 2000 lei atat am dat pe el prin ianuarie.

| RaPPsTyLLe a răspuns (pentru Mnk_Narcis_1993):

Un link sau ceva? Apropo si eu ma joc lol happy

| Mnk_Narcis_1993 a răspuns (pentru RaPPsTyLLe):

Http://www.pcgarage.ro/......-2gb-brown eu nu prea am mai jucat. mi l-au dat de la zero. ieri m-am apucat iar, nu prea mai imi permite timpul:D poate jucam vreodata;)