| niculescu16081994 a întrebat:

Salut Tuturor, am o problema cu calculatorul lui tata merge foarte, vreau sa il imbunatatesc sa mearga mai usor ( nu pentru jocuri ), sa se deschida mai repede paginile web, filme sa se incarce mai repede etc NU VREAU SA-L IMBUNATATESC PT JOCURI, PT NAVIGARE PE NET Calculatorul are urmatoarele cerinte : BIOS: Phoenix- AwardBIOS Procesor : Culmea aici sti-am ca are 1, 8ghz; AMD Athlon(tm) Xp 1600+, MMX, 3DNow, 1, 4 ghz Memory: 256 MB RAM Page file : 229MB used, 390 MB available Placa video : NVIDIA GeForce FX 5500 Memory: 256MB Dau funda la cel care ma ajuta Multumesc

6 răspunsuri:
| redy04 a răspuns:

Descarca de pe google aida 64, si da-ne un raport de sistem.

| niculescu16081994 explică (pentru redy04):

Uite raportul file:///C:/Users/Administrator/Desktop/Report1.htm

| Valentin_Tomici_1976 a răspuns:

Prima ta mare problema e memoria RAM. Depinde si ce sistem de operare folosesti. Dar iti recomand in primul rand sa faci rost de cel putin 1 Gb de RAM. Apoi cred ca si o reinstalare de sistem e recomandata. (pentru configuratia ta doar XP e ok).

| niculescu16081994 explică (pentru Valentin_Tomici_1976):

Atat? doar memorie RAM?

| Valentin_Tomici_1976 a răspuns (pentru niculescu16081994):

Intai fa pasul asta si vezi cum merge. Eu zic ca iti rezolva problema. Atentie! Memoria trebuie sa fie compatibila cu placa ta de baza. De pe site-ul producatorului iei manualul si vezi ce memorie ti se potriveste.